Система передавання тривожних сповіщень «Мост-П»: від небезпеки до спасіння

16.05.2013

tiras.jpg«Тірас»
м. Вінниця,
2-й пр. Хмельницького шосе, 8
Тел.: (0432) 52 30 01
52 30 46 www. sbi-tiras.com.ua
Re: sbi@sbi-tiras.com.ua

Після прийняття в Україні стандартів пожежної безпеки ДСТУ EN-54 стала очевидною орієнтація держави на забезпечення  норм пожежного захисту європейського рівня. В той час ТОВ ВКПФ «Тірас» провело модернізацію вже відомої тоді серії приладів  приймально-контрольних пожежних (ППКП) «Оріон-П», які отримали кращі технічні характеристики, розширену індикацію, нову систему управління та поліпшений  дизайн. Нова серія дістала  назву «Тірас-П», була однією з перших сертифікована відповідно  до ДСТУ ENN54 та швидко завоювала прихильність споживачів. 

Проблема захисту населення й майна від пожежі потребує глибшого розуміння. Для забезпечення швидкої  ліквідації  пожежі  не достатньо локальної системи пожежної сигналізації з місцевим оповіщенням. Для забезпечення швидкого  реагування служб спасіння потрібна автоматизована система передачі сповіщень на пульт пожежного спостереження, причому ініціатором передавання повідомлень має бути об'єктовий ППКП.

Враховуючи курс нашої держави до євроінтеграції, вихід у світ усе нових стандартів і норм, що регламентують системи пожежної сигналізації й пожежного моніторингу, а також потреби й побажання споживачів, стає очевидною необхідність повністю функціональної системи пожежної безпеки. Для цього ТОВ ВКПФ  «Тірас» звернулося до досвіду свого постійного партнера ТОВ «СБІ», яке вже довгий час є одним із лідерів ринку систем охоронного спостереження.

Підприємствами було спільно розроблено спеціалізоване програмне забезпечення та комплекс технічних засобів, які з розробленим раніше обладнанням становлять повноцінну систему передачі тривожних сповіщень СПТС «МОСТ-П», котра здійснює доставку тривожних і сервісних повідомлень від об'єкта на пульт централізованого пожежного спостереження, а потім на оперативну диспетчерську службу оперативного координаційного центру ГУ МНС України.

Система розроблена в повній відповідності до стандартів: ДСТУ EN 54-21:2009 «Системи пожежної сигналізації». Частина 21. Пристрої передачі пожежної тривоги і попереджень  про  несправність,  ДСТУ  CLS/TS-4:2010  «Системи  передавання  тривожних сповіщень та устаткування» та відповідає типу 1 і типу 2 систем, регламентованих у даних   стандартах.   Таким    чином,   СПТС «МОСТ-П» першою в Україні сертифіковано Державним центром сертифікації МНС України. Сертифікат № UA1.016.0125476-10 терміном дії до 15 червня 2014 року.

Слід зазначити, що розробки у сфері технічного забезпечення пожежного спостереження ТОВ ВКПФ  «Тірас» ведуться тривалий час, від самого заснування фірми. Так, із появою серії ППКП «Тірас-П», для забезпечення можливості передачі даними приладами сповіщень на ПЦС, був створений спеціалізований  модуль  цифрового  автодозвону по комутованих телефонних лініях — МЦА. Цей модуль монтується в корпус ППКП, працює із двома телефонними лініями у протоколах 20ВРS, Ademco Express, Contact-ID та нших. Для забезпечення прийому інформації від даного модулю, її обробки й перетворення з подальшою видачею на ПК на пультовій частині встановлюється пристрій сполучення пультовий (ПСП) «ПАКТ-2» виробництва ТОВ «СБІ».

ПСП «ПАКТ-2» приймає інформацію по двох телефонних лініях. Пристрій став широковідомим на ринку України, використовується в різних системах охоронної й пожежної автоматики та працює з обладнанням різних виробників.

Слідкуючи за постійним розвитком телекомунікаційних систем і засобів зв'язку з метою забезпечення найкращої якості захисту споживачів, ТОВ ВКПФ «Тірас» постійно шукає нові шляхи організації доставки тривожних повідомлень. Нещодавно підприємством були випущені нові модулі цифрового автодозвону МЦА-GSM. Вони дають змогу скористатися всіма перевагами мережі мобільного стільникового зв'язку GSM, адже для забезпечення передачі сповіщень достатньо вставити SIM-картку одного з мобільних операторів у карткоприймач на модулі та вмонтувати модуль у прилад.pakt.jpg

Для прийому сигналів на ПЦС використовується  спеціально  розроблений  ПСП «ПАКТ-GSM»,    який   повторює   роботу пристрою «ПАКТ-2» тільки по каналу GSM, зберігаючи всю інформативність протоколу Contact-ID.

СПТС «МОСТ-П» надає:

 • Якісне об'єктове обладнання, ППКП серії «Тірас-П» ємністю від 4-х до 64-х зон, а також допоміжні модулі і блоки, які забезпечують пожежогасіння, захист вибухонебезпечних приміщень, оповіщення, додаткове живлення.
 • Передачу тривожних сповіщень на шляху об'єкт — ПЦС по таких каналах: комутовані телефонні лінії (МЦА та ПСП «ПАКТ-2»); мережа стільникового зв'язку GSM (МЦАGSM, ПСП «ПАКТ-GSM»).
 • Передачу тривожних сповіщень на шляху ПЦС — дільниця МНС по мережі Internet із забезпеченням обов'язкового дублювання сповіщень по двох каналах зв'язку. Для передачі сигналів на цій частині шляху може використовуватися протокол SOS Access V3.
 • Якісне, зрозуміле і просте в користуванні програмне забезпечення.
 • Підтвердження про надходження тривожного повідомлення на ПЦС із подальшою передачею його на об'єкт.

ppkp.jpg


Потрібно звернути увагу також на інформативність системи. СПТС «МОСТ-П» забезпечує доставку тривожних і сервісних сповіщень 14-ти типів. Окрім сигналів про пожежу, тривогу і несправність, це сигнали:
 • виявлення/відміни збігу (використовуються при верифікації);
 • увімкнення/вимкнення зон приладів;
 • увімкнення/вимкнення  живлення  сповіщувачів;
 • увімкнення/вимкнення по кожному  з виходів приладу;
 • що регламентують живлення системи;
 • про входи/виходи на рівні доступу;
 • про несправність/усунення несправності щодо кожної із зон та всіх виходів приладу;
 • про збій зв'язку, несправність каналу зв'язку,  відсутність обміну із приладом та усунення цих несправностей;
 • про системну помилку;
 • тестові сигнали.

ckhema.jpg

mca.jpgТОВ ВКПФ «Тірас» і зараз працює над розширенням можливостей системи. Однією з останніх розробок є модуль цифрового автодозвону МЦА-GSM.4. На відміну від свого попередника модуль має пластиковий  корпус  і чотири  релейних  входи,  до яких можна приєднати будь-яке об'єктове обладнання, у якому є сигнальні виходи типу «Пожежа», «Несправність», «Тривога». МЦА-GSM.4 призначений для підключення до системи «МОСТ-П» різноманітного об'єктового обладнання, встановленого на об'єктах, де немає телефонної лінії, або на таких, де потрібне дублювання тривожних сповіщень по двох каналах зв'язку (GSM + телефонна лінія).

Також завершені роботи з інтеграції безпровідного інтернет-каналу зв'язку GPRS у СПТС «МОСТ-П», завдяки чому система відповідає типу 1 (модуль МЦАGSM).

Хочеться наголосити, що користування системою та її налагодження є досить простим і зрозумілим. Утім, розвиток технологій та поширення використання комп'ютерної техніки дає змогу ще більше спростити експлуатацію системи, зокрема пришвидшити і значно поліпшити її роботу на  об'єктах.  Так,  нещодавно  спеціально для забезпечення з'єднання та «спілкування» всіх приладів серії «Тірас-П» із персональним комп'ютером було розроблено малогабаритний, але функціональний пристрій — USB-конфігуратор.konfigurator.jpg

Цей пристрій дає змогу змінювати налаштування приладів та програмувати їх із допомогою програмного забезпечення, встановленого на ПК. Зараз дане програмне забезпечення працює з усіма версіями випущених приладів серії «Тірас-П» (версія приладу вказується в паспорті або на наліпці на задній стінці корпусу), включаючи ППКП «Тірас-16.64П», та дає змогу:

 • легко і швидко змінювати всі параметри й налаштування ППКП, що доступні з клавіатури приладу на всіх рівнях доступу;
 • присвоювати номери зон, призначати режими спрацювання та програмувати інші параметри по всіх шлейфах сигналізації ППКП;
 • програмувати роботу всіх виходів приладу;
 • зберігати варіанти налаштувань ППКП у файл на жорсткому диску, в пам'ять ППКП та пам'ять USB-конфігуратора.

Конфігуратор може зчитувати налаштування з приладу та записувати їх у прилад без участі ПК. Усього в пам'ять конфігуратора можна зберегти чотири варіанти налаштувань ППКП, завантаження яких у прилад відбувається натисненням лише однієї кнопки. Тобто тепер для програмування встановленого на об'єкті приладу достатньо взяти із собою USB-конфігуратор (габаритні розміри якого лише 65×45×20 мм) із попередньо збереженими в ньому варіантами налаштувань, під'єднати його до ППКП, натиснути кнопку, яка відповідає обраному варіанту налаштувань, зачекати кілька секунд — і ви матимете повністю запрограмований прилад.

Спеціалісти ТОВ ВКПФ «Тірас» із радістю нададуть вам будь-яку інформацію стосовно СПТС «МОСТ-П» та іншої продукції, що випускається товариством.

СПТС «МОСТ-П» оберігає ваш світ

 


Тематика:  Охранно-пожарные системы
Автор:  F+S
Источник:  http://security-info.com.ua

Возврат к списку


Материалы по теме: