Завдяки шановним замовникам ми впевнені в надійності блоків «Алто–2000»

20.05.2013

Переконані: сам не зламаєш, то з «АЛТО» проблем не маєш!

leonid_evmenev.jpgЛеонід Євмєньєв

Фахівець з пожежозахисту
ТОВ «Алтосан»
Re: Leolem@ukr.net


Лого Алтосан.JPGЧи вважаєте ви, шановний читачу, що надійність, прості, зрозумілі будь-кому органи керування, захист від несанкціонованого втручання в роботу пожежних приймально-контрольних приладів (ППКП) — найважливіші показники безаварійної роботи систем автоматичної пожежної сигналізації й пожежогасіння? Переконаний, що всі: проектувальники, інсталятори, експлуатаційники, фахівці, що проводять роботи з технічного обслуговування, — дадуть однозначну відповідь: ППКП, який забезпечить усі зазначені показники, забезпечить надійну роботу автоматичної системи пожежозахисту!

З уведенням в Україні вимог європейських норм на ППКП та інші елементи пожежної автоматики та завдяки сучасним випробувальним центрам надійність систем пожежозахисту значно зросла. Багатьом виробникам ППКП в Україні довелося докласти чималих зусиль для того, щоб їхня продукція повною мірою відповідала європейським вимогам.

Комплекс блоків «АЛТО 2000» не потребував значних переробок. Конструктори, як кажуть, при народженні ППКП вклали в «АЛТО 2000» практично все, що вимагали EN, ще на початку створення цього, без перебільшення, унікального комплексу.

Комплекс окремих функціонально закінчених блоків «АЛТО 2000» пройшов випробування часом і на ділі довів свої переваги й надійність.

Експлуатація в надважких умовах (електричні поля високих енергій, вологість, перепади температур), перелічені фактори впливу можуть швидко вивести з ладу будь_який ППКП, але, як доведено роками експлуатації, тільки не «АЛТО 2000». Завдяки застосуванню блочного принципу побудови ППКП конструкторам вдалося досягти основної мети — відійти від складних схем побудови систем пожежної автоматики. Набір блоків надав проектувальникам можливість одночасно застосувати їх і на об'єктах типу одна кімната, й на виробничих комплексах, наприклад «Запоріжсталь».

Тож що нового, крім давно знайомого, доброго, надійного «АЛТО 2000», сьогодні пропонує ТОВ «Алтосан»?

alto.jpg

Зрозуміло, що розповідати про те саме — це, як кажуть, товкти воду у ступі. Варто розказати про новації, що їх запровадили конструктори «АЛТО 2000» після вивчення реальних подій, що сталися із ППКП. Завдяки добре налагодженому зворотному зв'язку між виробником і експлуатаційником усі події було ґрунтовно вивчено.

Виявилося, що вимоги EN 54_2, п. 15.9, 15.10, 15.11, 15.12, 15.13; EN 54_3, п. 5.16, та EN 54_4, п. 4.2, 5.1, 6.3, 9.2, 9.4 (табл. 2 — випробування, пов'язані з електричними параметрами), не враховують усіх надзвичайних подій, які може створити електрична мережа живлення саме в Україні.

Стандарти EN 54 регламентують параметри електричного струму й, зокрема, визначають фактори впливу, що можуть виникнути в електромережі, на об'єкті під час роботи ППКП та після дії яких ППКП повинен і буде працювати. Конструктори враховують ці фактори впливу й забезпечують можливість роботи ППКП при живленні електричним струмом за цими стандартами. Та, як казав відомий персонаж у одному із класичних водевілів: «Усе так, та тільки трішечки не так». Крім ЕN, вимоги якого необхідно виконувати всім фірмам_виготовлювачам ППКП, існують й інші, які нормують можливі, на жаль, за багатьох причин, відхилення електричного струму від вимог, передбачених ЕN. Не врахувавши їх у конструкції ППКП, як показав досвід, можна потрапити в халепу. В ГОСТ 13109_97 «Нормы качества электрической энергии в системах электроснабжения общего назначения», розділ «Область применения», чітко визначено, що при наданні технічних умов для підключення споживачів побутової електроенергії в них треба зазначати можливі відхилення параметрів електричного струму на даній точці підключення споживача, які визначені цим стандартом.

Знов-таки досвід довів: технічні умови, визначені цим стандартом, постачальником електроенергії особливо не розголошуються та зовсім не надаються фірмам-проектувальникам, інсталяторам і фірмам, що обслуговують системи автоматичного пожежозахисту на об'єктах, підключених до електромережі, значення параметрів якої регламентується ГОСТ 13109.

Не будемо зосереджувати увагу шановного читача на всьому нормативному документі, зупинимося лише на підпунктах п. 5, якими регламентовано «якість» електроенергії в Україні. ГОСТом 13109 дозволені коливання напруги від номіналу, так звані електричні імпульси «флікери», відхилення від синусоїди, асиметрія напруги, відхилення за частотою, провали напруги, імпульси напруги, тимчасова перенапруга.

Щоправда, в п. 5.2 є цікавий підпункт (мова оригіналу): «нормально допустимое и предельно допустимые значения установившегося отключения напряжения в точках общего присоединения потребителей электрической энергии к электрическим сетям напряжением 0,38 кВ и более должны быть установлены в договорах на пользование электрической энергией между энергоснабжающей организацией и потребителем с учетом необходимости выполнения норм настоящего стандарта на выводах приёмников электрической энергии».

alto1.jpgБлоки ППКП «АЛТО 2000» працюють, як уже згадувалося, в будь_яких надважких умовах експлуатації, й до певного моменту (це початок 2010 р.) системою електроживлення в них було враховано вимоги EN та ГОСТів 13109, 721 і 21128. Саме на початку року експлуатаційники систем пожежної автоматики, що встановлена здебільшого в сільській місцевості, почали звертати увагу на збої в роботі ППКП, котрі неможливо було ідентифікувати як системні або з вини блоків. Тільки завдячуючи спільній роботі експлуатаційників і виробника блоків «АЛТО 2000» було з'ясовано причини таких, на перший погляд, не зовсім зрозумілих збоїв у роботі блоків. Звичайно, виробник міг просто написати в інструкції з експлуатації «АЛТО 2000», що потрібно застосовувати додаткові стабілізатори, прилади, які обмежують підвищення, зниження напруги в межах, визначених вимогами EN та ГОСТів 721 і 21128, але виробник ТОВ «Алтосан» вирішив це питання коректно, професійно й однозначно — в першу чергу на користь його величності Споживача. Без зміни якісних показників, не змінивши ціни, блоки «АЛТО 2000» було модернізовано. Модернізація блоків забезпечує можливість їх живлення електричним струмом навіть за найгіршими показниками за ГОСТ 13109 — це було перевірено на тестових випробуваннях, які проводилися на спеціально створеному стенді. Виробники «АЛТО 2000» прагнули особисто переконатися в тому, що блоки витримують значно більші перевантаження, ніж регламентовано ГОСТ 13109. Випробування довели: модернізація блоків є успішною.

Модернізація стала можливою, як я вже писав, завдяки розумній, глибоко продуманій конструкції блоків. Блоки «АЛТО 2000», що модернізуються, стають ще надійнішими, а зручність у користуванні ними, простота є постійним солідним додатком до оновленого ППКП «АЛТО 2000».

Отож маю всі підстави сказати: бренд блоки «АЛТО 2000» і слово «надійність» є синонімами!

По детальну інформацію звертайтесь: 04214 Україна, м. Київ, вул. Північна, 3. Тел./факс: +38 (044) 412 0029, 411 0584, 411 4988, 411 0833. е_mail: altosan@ukrhjst.ua Завжди вам раді  


Тематика:  Охранно-пожарные системы
Автор:  F+S
Источник:  http://security-info.com.ua/

Возврат к списку


Материалы по теме: