Як правильно вибрати пультову охорону

13.01.2014

pultovajja.jpgПитання вибору компанії, що здійснює пультову охорону, є дуже важливим для забезпечення безпеки та надійності охорони Вашого житла та офісу.

Звернімося до статистики. Наприклад, на сьогоднішній день у м. Києві працює близько 150 приватних пультів! І це при тому, що собівартість функціонування надійного пульта становить близько 500 000 грн. на місяць. Тобто, щоб пульт вийшов на самоокупність, треба підключити до нього не менш ніж 1000 об’єктів. І це тільки самоокупність! А прибуток? Це реалії які не можна оминути без певних матеріальних витрат і серйозна охоронна компанія йде на такі витрати. Проте, як ви вважаєте, чи багато нині таких компаній, що надають якісні послуги з пультової охорони? Ми вважаємо, що ні, не багато. Більшість фірм, які намагаються надавати такі послуги, на чомусь таки економлять.

Давайте подивимось, на чому можна зекономити, та на наслідки такої економії.

  1. Зменшення кількості машин швидкого реагування – збільшення часу реагування.
  2. Зменшення заробітної платні – текучка кадрів, непрофесійні співробітники.
  3. На пульті тільки один оператор – тривоги обробляються по черзі, можливість пропустити тривогу.
  4. Відсутність резервування пультового обладнання – у випадку технічних неполадок, всі об’єкти залишаються без охорони.
  5. У деяких компаніях, заради економії, у машині їздить тільки один охоронець – як то кажуть: «без слів».
  6. Економія на матеріальнотехнічній базі. Як наслідок, реагування на виклик за тривожною кнопкою, коли важлива кожна секунда, виглядає наступним чином. Якщо на пульті немає перебоїв з енергопостачанням, якщо єдиний черговий оператор не обробляє інший виклик або не вийшов за природною потребою, то він викликає одну із двох чергових машин. Якщо найближча до місця спрацювання тривожної кнопки машина не виїхала на інший виклик і якщо не зламається, то через півгодини «Таврія» з двома охоронцями-пенсіонерами прибуває на місце злочину. Після чого ті аналізують ситуацію та приймають рішення: виходити з машини чи викликати міліцію.

Вам така робота здається вигадкою? Згідно із статистикою, зі 150 київських приватних пультів лише 15 мають власні машини швидкого реагування (!), і тільки у 5 пультів кількість машин на обслуговування об’єктів, розташованих у різних районах Києва, більше ніж 10. І це за умови постійних заторів на дорогах.

Більшість же фірм, що здійснюють пультову охорону не мають власних машин швидкого реагування. У випадку тривоги їхні чергові телефонують на пульт іншого оператора і просять виїхати на виклик. У цьому випадку втрачаються додаткові хвилини, а наряд, що виїхав за викликом, не має повної інформації про зазначений об’єкт та характер тривоги.

Давайте розглянемо, за якими критеріями треба вибирати пультову охорону.

1. Наявність власних машин швидкого реагування. Якщо Вам кажуть, що при спрацюванні сигналізації одразу викликаються всі машини всіх охоронних структур, котрі знаходяться неподалік, то це означає, що оператор телефонує на інший пульт і просить виїхати на виклик. Оператор не може знати, де насправді знаходиться найближча машина іншої фірми. Додатково витрачається час на телефонні переговори, причому наряд не має повної інформації про об’єкт та характер тривоги.

2. Кількість машин швидкого реагування. Від кількості машин залежить час реагування. Якщо Вам кажуть, що Вам пощастило і найближча машина знаходиться неподалік від Вашого офісу, то це не означає, що час реагування буде мінімальним. Під час спрацювання сигналізації машина може знаходитись на іншому виклику, оглядати інші об’єкти, тощо. Крім того, з точки зору тактики, на виклик повинні приїхати декілька машин.

3. Наявність повного екіпажу у машинах швидкого реагування. Екіпаж машини швидкого реагування складається із водія-охоронця, та одного чи двох бійців. Нагадаємо, що у деяких компаніях, заради економії, у машині їздить тільки один водій-охоронець.

4. Матеріально-технічна база. Якщо у групах використовуються старі авто, то не виключена ймовірність, що у відповідальний момент машина зламається.

5. Підготовка бійців групи швидкого реагування. Якщо Вам кажуть, що у групах працюють виключно професіонали, у минулому працівники міліції, то можливо у групах працюють пенсіонери МВС, котрим виповнилося 50 років. Ці бійці не претендують на велику заробітну платню. Але що вони зроблять, коли треба затримати міцного злочинця? Максимум – викличуть міліцію, не виходячи з машини.

6. Надійність бійців групи швидкого реагування. Інколи під час затримання вони мають доступ до Ваших матеріальних цінностей, тому треба бути впевненими у їх порядності та надійності.

7. Наявність повного резервування всіх структурних одиниць та вузлів пультового обладнання, що забезпечує його безперебійну роботу за будь-яких обставин.

8. Текучка кадрів. Для більшості пультів притаманна велика текучка серед охоронців. Там вважають, що будь-яку людину можна легко замінити. Можливо що й так, але це також має негативні наслідки: незнання об’єктів новими фахівцями збільшує час реагування; збільшується виток конфіденціальної інформації та, як наслідок, ймовірність наводок; погіршується ставлення до роботи.

Всі ці нюанси ми і пропонуємо Вам врахувати при виборі пультової охорони. Стаття підготовлена фахівцями корпорації «СІРІУС»


Тематика:  Охранно-пожарные системы
Автор:  f+s
Источник:  http://security-info.com.ua/

Возврат к списку


Материалы по теме: