СПТС «МОСТ-П»: від небезпеки до спасіння

СПТС «МОСТ-П»: від небезпеки до спасіння 13.01.2011

Після прийняття в Україні стандартів пожежної безпеки ДСТУ EN-54 стала очевидною орієнтація держави на забезпечення норм пожежного захисту європейського рівня. Тоді ТОВ ВКПФ «Тірас» провело модернізацію вже відомої на той час серії приладів приймально-контрольних пожежних (ППКП) «Оріон-П», у результаті якої було поліпшено їх технічні характеристики, розширено індикацію, оновлено систему управління й покращено дизайн. Нова серія дістала назву «Тірас-П», однією з перших пройшла сертифікацію відповідно до ДСТУ EN-54 та швидко завоювала прихильність споживачів.

Проблема захисту населення й майна від пожежі вимагає глибшого розуміння. Для забезпечення швидкої ліквідації пожежі не достатньо локальної системи пожежної сигналізації з місцевим оповіщенням — потрібна автоматизована система передачі сповіщень на пульт пожежного спостереження, причому ініціатором передавання повідомлень має бути об'єктовий ППКП.

З огляду на курс держави на євроінтеграцію, появу все нових стандартів і норм, що регламентують системи пожежної сигналізації й пожежного моніторингу, а також потреби й побажання споживачів, стає очевидною необхідність повнофункціональної системи пожежної безпеки. По допомогу у створенні такої системи ТОВ ВКПФ «Тірас» звернулося до свого постійного партнера ТОВ «СБІ», яке вже тривалий час є одним із лідерів на ринку систем охоронного спостереження. Фахівці підприємств спільно розробили спеціалізоване програмне забезпечення та комплекс технічних засобів, які разом із розробленим раніше обладнанням становлять повноцінну систему передачі тривожних сповіщень (СПТС) «МОСТ-П», що здійснює доставку тривожних і сервісних повідомлень від об'єкта на пульт централізованого пожежного спостереження, а потім на оперативну диспетчерську службу оперативного координаційного центру ГУ МНС України.

Система розроблена в повній відповідності до ДСТУ EN 54-21:2009 «Системи пожежної сигналізації» (Частина 21. Пристрої передачі пожежної тривоги і попереджень про несправність) і ДСТУ ^8ЯБ-4:2010 «Системи передавання тривожних сповіщень та устаткування» та відповідає типу 2 систем, регламентованих у зазначених стандартах.

Складові СПТС «МОСТ-П»
Напрацювання у сфері технічного забезпечення по проблемі пожежного спостереження ТОВ ВКПФ «Тірас» ведуться тривалий час, від самого заснування фірми. Так, із появою серії ППКП «Тірас-П» для забезпечення можливості передачі цими приладами сповіщень на ПЦС було створено спеціалізований модуль цифрового автоматичного додзвону по комутованих телефонних лініях — МЦА. Даний модуль монтується в корпус ППКП, працює у протоколах 20BPS, Ademco Express, Contact-ID та ін. З метою забезпечення прийому інформації від МЦА, її обробки й перетворення з подальшою видачею на ПК на пультовій частині встановлюється пристрій сполучення пультовий (ПСП) «ПАКТ-2» виробництва ТОВ «СБІ».

ПСП «ПАКТ-2» приймає інформацію по двох телефонних лініях. На сьогодні пристрій широко відомий на ринку України та використовується в системах охоронної й пожежної автоматики, працюючи з обладнанням різних виробників.

Слідкуючи за постійним розвитком телекомунікаційних систем і засобів зв'язку та маючи на меті забезпечення найкращої якості захисту споживачів, ТОВ ВКПФ «Тірас» постійно шукає нові шляхи організації доставки тривожних повідомлень. Нещодавно підприємством випущений новий модуль цифрового автододзвону МЦА- GSM, який дає змогу скористатися всіма перевагами мережі мобільного стільникового зв'язку GSM, адже для забезпечення передачі сповіщень достатньо вставити sim-картку одного з мобільних операторів у картоприймач на модулі та вмонтувати модуль у прилад.

Для прийому сигналів на ПЦС використовується спеціально розроблений ПСП «ПАКТ-GSM», який повторює роботу пристрою «ПАКТ-2», тільки по каналу GSM, зберігаючи всю інформативність протоколу Contact-ID.

Переваги СПТС «МОСТ-П»:
• Якісне об'єктове обладнання. ППКП серії «Тірас-П» має ємність від 4-х до 64-х зон, а також допоміжні модулі і блоки, що забезпечують пожежогасіння, захист вибухонебезпечних приміщень, оповіщення, додаткове живлення.
• Можливість передачі тривожних сповіщень на шляху «об'єкт — ПЦС» по комутованих телефонних лініях (МЦА та ПСП «ПАКТ-2»), мережі стільникового зв'язку GSM (МЦА-GSM, ПСП «ПАКТ-GSM»).
• Можливість передачі тривожних сповіщень на шляху «ПЦС — дільниця МНС» через мережу Internet із забезпеченням обов'язкового дублювання сповіщень по двох каналах зв'язку. Для передачі сигналів на цій частині шляху може використовуватися протокол SOS Access V3.
• Якісне, зрозуміле і просте в користуванні програмне забезпечення.
• Забезпечення підтвердження про надходження тривожного повідомлення на ПЦС із подальшою передачею його на об'єкт.
СПТС МОСТ-П.jpg

Варто також звернути увагу на інформативність системи: СПТС «МОСТ-П» забезпечує доставку тривожних і сервісних сповіщень чотирнадцяти типів. Крім сигналів про пожежу, тривогу й несправність система сповіщає про:
• виявлення/скасування збігу (використовується при верифікації);
• ввімкнення/вимкнення зон приладів;
• увімкнення/вимкнення живлення сповіщувачів;
• увімкнення/вимкнення по кожному з виходів приладу;
• сигнали, що регламентують живлення системи;
• входи/виходи на рівні доступу;
• несправності/усунення несправностей по кожній із зон та всім виходам приладу;
• збій зв'язку, несправність каналу зв'язку, відсутність обміну із приладом та усунення цих несправностей; • системні помилки;
• тестові сигнали.

ТОВ ВКПФ «Тірас» і далі працює над розширенням можливостей системи. Зараз готується вихід нових МЦА-GSM у корпусі та з релейними входами для підключення до системи різноманітного об'єктового обладнання, встановленого на об'єктах, де немає телефонної лінії, або на таких, де потрібне дублювання тривожних сповіщень по двох каналах зв'язку (GSM + телефонна лінія).

Також найближчим часом завершаться роботи з інтеграції у СПТС «МОСТ-П» безпровідного інтернет-каналу зв'язку GPRS, завдяки чому система відповідатиме типу 1.

Спеціалісти ТОВ ВКПФ «Тірас» радо нададуть вам будь-яку інформацію про систему.
Більш докладну інформацію Ви можете знайти на сайті компанії: www.sbi-tiras.com.ua ,
чи задати питання по е-mail: sbi@sbi-tiras.com.ua

Автор:  СПТС «МОСТ-П»

Возврат к списку


Материалы по теме: