Нові електрошокові прилади від Taser

22.05.2012

При такому самому розмірі та вазі, як і у поширеної моделі X26, новий X2 має нові розширені можливості, які з'явились завдяки тісному співробітництву як із дистриб’юторами, так і з кінцевими споживачами. Taser.jpg

При застосуванні електрошокового приладу (ЕШП) у вас може виникнути необхідність здійснити другий постріл, якщо перший був невлучним або потрібно вразити дві цілі. Це одна з бажаних функцій, про які заявляли офіцери підрозділів з охорони правопорядку у рамках найбільшого за історію компанії процесу «голос споживача», проведеного TASER International. За словами засновника компанії та директора Ріка Сміта, тисячі офіцерів взяли участь у розробці X2 через онлайн опитування, інтерв’ю та фокусні групи.”

Нові можливості

Технологія кросс-коннект моделі TASER X2 надає можливість здійснення негайного напівавтоматичного другого пострілу, якщо перший був невлучним, а також вона дозволяє комбінувати шість різних електродів. За допомогою технології кросс-коннект ротаційно-імпульсний електропривід TASER X2 подає за патентовані розряди сформованих імпульсів послідовно на електродні пари, поперемінно – на кожне гніздо для картриджа з частотою до 38 разів на секунду. Така почергова подача вихідного імпульсу через два картриджа дозволяє одному приладу X2 знерухомлювати два об’єкти одночасно з такою самою ефективністю, як це могли б зробити два окремі прилади TASER X26™.

Ротаційно-імпульсний електропривід також підтримує технологію кросс-коннект і, таким чином, будь-яка комбінація верхнього та нижнього електрода від будь-якого гнізда може сформувати ефективне коло нейромускулярного знерухомлення (НМЗ), що підвищує ефективність знерухомлення. Наприклад, якщо офіцер здійснює постріл TASER X2, і тільки один електрод встановлює контакт, то другий постріл, можливо, міг би потрапити в ціль обома електродами і досягнути ефекту НМЗ. Однак, якщо другий постріл також потрапив у ціль тільки одним електродом, то система кросс-коннект використає дві протилежні полярності двох окремих гнізд для створення кола і досягнення ефекту НМЗ.

Той самий розмір

Можливість здійснення другого пострілу додає лише дві унції до загальної ваги у порівнянні з TASER X26 із запасним картриджем TASER, прикріпленим до ручки XDPM (розширена цифрова електрична обойма). TASER X2 має такий самий розмір, як і TASER X26.

Інші властивості TASER X2 включають подвійний лазер для кращої точності. Покращений аккумулятор надає можливість здійснювати більше ніж 500 пострілів. Вбудована система самостійної діагностики відображає стан пристрою і наявність несправностей. Покращена ізоляція моделі TASER X2W означає кращу стійкість до дощу і вологості у порівнянні з попередніми моделями електрошокових приладів.

Taser1.jpgВластивості з безпеки включають вимірювання струму, що базується на системі калібровки імпульсу, яка використовується у TASER X3™. Система вимірювання струму постійно оптимізує роботу приладу, що дозволяє подавати точну кількість електричного заряду, який необхідний для досягнення оптимального знерухомлення і збереження безпеки. Такий постійний моніторинг та коригування електричного виходу створює точно сформований імпульс, який створює більш стійкий ефект на ціль. Тому межа безпеки зростає на 40% у порівнянні з попередніми пристроями електронного контролю.  

Попереджувальний розряд TASER при заряджених чи не заряджених картриджах допомагає запобігати за гостренню конфлікта. Демонстрація електричного розряду добре себе зарекомендувала у минулому, але для цього потрібно було виймати картриджі TASER. Тепер попереджувальні розряди можна демонструвати, якщо у пристрої навіть встановлено картриджі. Це також дозволяє проводити прямий удар струмом від пристрою зі встановленими картриджами і для цього більше не потрібно їх виймати, або можна провести другий постріл електродами і після цього також скористатися прямим ударом електрошокеру.

Документування використання

Пристрій TASER X2 має більше можливостей ведення документування пострілів і прямих розрядів завдяки використанню порту даних, який записує час, дату, тривалість та рівень заряду акумуляторів при пострілах, що слугує незалежним контролем за використанням пристрою. Ці дані можуть слугувати підтвердженням поліцейського протоколу про застосування сили. Завдяки новій звітній системі Trilogy™, X2 також записує кожен імпульс і показує чи кожен імпульс мав контакт з тілом людини. Цей момент є вирішальним для звітності, особливо якщо використовувався попереджувальний розряд X2 або прямий контакт, але контакту з людським тілом не відбулося.

МодельTASER X26 записує такі випадки як постріл, проте без даних про контакт з людським тілом. Пристрій TASER X2, завдяки реєстру імпульсів, зберігає електричні характеристики кожного розряду і може визначити: був заряд спрямований на об’єкт чи був попереджувальним; чи потрапили електроди в ціль; чи стався розрив проводів або щось інше завадило потраплянню розряду. Звісно, це робить застосування TASER X2 значно прозорішим. Модель TASER X2 доступна для підрозділів охорони правопорядку з 2 кварталу 2011 року.

40 мм HEMI (заряд електромускулярного знерухомлення)

Компанія TASER також займалася розробкою нового електрошокового пристрою дистанційної дії TASER і було створено новий заряд електромускулярного знерухомлення 40 мм HEMI. 40 мм означає, що заряд є сумісним з існуючими помповими гвинтівками, такими як M203, M320,M32 і т.д. Компанія TASER International співпрацює з військовими для покращення даної сумісності. Taser2.jpg

Заряд 40 мм HEMI, ймовірно, також буде доступ ним для підрозділів охорони правопорядку, але на даний момент акцент робиться на військовому застосуванні. Через це може пройти кілька років перед тим, як будуть остаточно визначені вимоги та специфікації пристрою і його можна буде запропонувати підрозділам охорони правопорядку. Заряд 40 мм HEMI працює за принципом, схожим з ручними пристроями TASER (добре відомий X26), але без використання проводів. Заряд запускається за допомогою 40 мм пускового механізма і передня частина заряду, на якій розміщені маленькі металеві шипи, чіпляється за шкіру або одяг людини. Шипи на передній частині функціонують як позитивні електроди і створюють ефект TASER. Задня частина заряду містить негативні електроди. Ці два відділи утворюють «коло», подаючи серію електричних імпульсів TASER, які знерухомлюють людину на 30 секунд. Постріл зарядом 40 мм HEMI здатний досягати цілі, яка знаходить на відстані до 50 м.

Новий заряд 40 мм HEMI може вважатися збільшеною версією моделі TASER XREP™ (електронний заряд дального радіусу дії), яка вже представлена компанією TASER International. XREP запускається з 12-каліберної помпової рушниці та містить картридж з бездротовим пристроєм електронного контролю. Максимальна ефективна відстань даної моделі становить 31м. В обох моделях, XREP і 40 мм HEMI, акумулятор повністю інтегровано у корпус заряду. Заряд XREP знерухомлює ціль на 20 секунд, у той час як 40 мм HEMI було розроблено для досягнення довшого ефекту і для дії на більші відстані.

Taser3.jpgАрмія США зробила замовлення на 150 шт. 40 мм HEMI і на 150 шт. 40 мм зарядів убого використання для випробування Об’єднаним управлінням несмертельної зброї та Випробувальними організаціями армії.

Метою даних випробувань є встановлення додаткових даних для оцінки практичної ефективності характеристик пристрою. У разі вдалих та швидких випробувань будуть розроблені вимоги, які TASER зможе використати для закінчення розробки 40 мм HEMI і початку серійного виробництва. Армія США та ВМС США мають намір замовляти більше несмертельної зброї, включаючи електрошокові пристрої, такі як TASER, для кращого реагування у ситуаціях, коли стоїть питання щодо необхідності використання смертельної зброї.

Стаття підготовлена інформаційним відділом компанії “ФІТТІХ АГ” - Україна” -
офіційного представника компанії TASER в Україні.


Возврат к списку


Материалы по теме: