Інтелектуальні системи виявлення пожежі та подавання сигналів пожежної тривоги

19.03.2014

Використання засобів відеоспостереження у системі SigniFire компанії Fike для виявлення пожежі

alexandr_rogachev.jpgОлександр Рогачов
Інженер
компанії «Аванкард»
Тел.: 044 249 63 50
e-mail: info@avancard.com.ua

logo Аванкард.jpg

Завдяки притаманним особливостям конструкції, багато сучасних великих споруд не захищено належним чином від диму та полум’я. Такі особливості як великі атріуми, відкриті простори великої площі та високі перекриття можуть зробити використання традиційних методів виявлення диму та полум’я непрактичним та неефективним, а технічний догляд та експлуатацію відповідного обладнання складними. Сильні потоки повітря та розшарування диму можуть призвести до неможливості досягнення димом точкових димових пожежних сповіщувачів, зумовлюючи ще більшу неефективність традиційних способів виявлення пожежі на об’єктах, які знаходяться на відкритому просторі. Рішення: технологія виявлення пожежі за допомогою засобів відеоспостереження SigniFire. 

signifire.jpg

SigniFire виробництва компанії Fike являє собою готове рішення для виявлення полум’я, диму та проникнення за допомогою засобів відеоспостереження. Система виявлення SigniFire містить у своєму складі сучасні ІР-камери, вона забезпечує виявлення полум’я або диму в місці їх виникнення незалежно від потоків повітря в цьому просторі. SigniFire забезпечує вирішальну перевагу у виявленні пожежі з поданням раннього попередження, ідентифікації та реагування на ситуації, пов’язані з виникненням пожеж на їх найбільш ранніх стадіях, а також захисту життя та майна.signifire1.jpg

 • Виявляє полум’я протягом декількох секунд.
 • Забезпечує подавання реального відеозображення ситуації з місця події.
 • Вводить у дію системи подавання сигналів пожежної тривоги.
 • Забезпечує можливість одержання відеозаписів, які являються доказами під час дослідження пожежі в майбутньому.
 • Забезпечує можливість відеоспостереження.

signifire2.jpg

Наявність важких зовнішніх середовищ, а також відкритих просторів більше не зумовлюють неналежний рівень протипожежного захисту. Система виявлення пожежі за допомогою засобів відеоспостереження SigniFire – це захист і безпека.

Кожна ІР-камера SigniFire може бути конфігурована з передбаченням декількох зон, в яких здійснюється виявлення, та/або зон, де воно не здійснюється. В межах кожної з цих зон передбачено або виявлення певних подій (полум’я, дим та рух), або виявлення подій за межами зони. Активація кожної зони може здійснюватись також за розкладом, тобто система завжди перебуває в робочому стані, коли вам це потрібно, але вона не заважає перебігу відповідних подій або випадків.

SigniFire це сімейство виробів яке поєднує одночасно можливість виявлення пожежі та покращеного відеоспостереження.

Мережева ІР-камера

ІР-камера SigniFire поєднує в собі покращене розрішення та чіткість зображення, притаманні традиційній IPкамері, та вбудований датчик полум’я, диму та руху. Технологія, схвалена FM, забезпечує виявлення:

 • наявність полум’я в межах поля огляду камери;
 • відбите світло від язиків полум’я за наявності перепон для них;
 • наявність шлейфів диму, які піднімаються вгору, та фонового диму;
 • несанкціоноване втручання.

Найпростіша форма установки SigniFire складається з декількох ІРкамер SigniFire, з’єднаних з цифровим пристроєм відеозапису зі спеціалізованим програмним забезпеченням FSM-IP. При цьому охоронники та адміністратори можуть здійснювати спостереження та конфігурувати систему в цій мережі або дистанційно, користуючись Internet. За необхідності передбачають додаткові пристрої відеозапису FSM-IP, кожен з яких може працювати з 32 камерами та забезпечувати неперервний запис, а за необхідності перемотування назад.

FSM-IP

Масштабований мережевий пристрій відеозапису споряджено програмним забезпеченням для управління відеозаписами. Кожен FSM-IP забезпечує роботу до 32 мережевих камер SigniFire:

 • здійснює неперервний запис відеоінформації на вбудований жорсткий диск;
 • містить у своєму складі до 8 ТБ простору диска для зберігання інформації (для 32 каналів на 60 діб) з можливістю перемотування назад у разі подання відповідної команди;
 • забезпечує відеоспостереження в режимі реального часу;
 • забезпечує реєстрацію записів про всі умови подання сигналів тривоги;
 • передає сигнали тривоги та відеозаписи у віддалені місця;
 • має інтерфейс для конфігурування і технічного обслуговування.

SpyderGuard

SpyderGuard являє собою сучасне програмне забезпечення для спостереження, дослідження і подавання команд з метою забезпечення безперешкодного доступу до декількох серверів FSM-IP, наявних у мережі, що охоплює все підприємство, або мережі Internet. SpyderGuard поєднує в собі забезпечення фізичної безпеки і подання попередження про виявлення полум’я та диму, при цьому:

 • працює з декількома пристроями FSM-IP або FSM-8 одночасно;
 • забезпечує поєднання будинку, майданчика та планів поверху;
 • забезпечує дистанційне спостереження через мережу Internet;
 • забезпечує можливість перемотування назад з метою перегляду подій, що містяться в архіві;
 • забезпечує передавання електронною поштою сигналів тривоги та фрагментів відеозапису;
 • генерує звіти про приймання в експлуатацію і технічне обслуговування.

SpyderPanel

SpyderPanel являє собою пульт з сенсорним екраном зі спрощеним інтерфейсом користувача , що полегшує роботу чергового персоналу у разі виникнення надзвичайної ситуації. SpyderPanel має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для перегляду інформації про сигнали тривоги, зовнішні відеосигнали, плани будинку або інформації про перегляд стану майданчика в режимі реального часу.

SigniFire являє собою всебічне рішення, яке передбачає відеозапис, а також виявлення полум’я, диму та проникнення, масштабоване і придатне для знов створюваних об’єктів, використання в автономних, а також деяких реконструйованих системах. У той же час, існуюче обладнання може вже містити в своєму складі наявну на об’єкті систему відеоспостереження з метою забезпечення безпеки.

 Інтерфейс з приймально-контрольним приладом системи пожежної сигналізаціїsignifire3.jpg

ІР-камеру SigniFire можна приєднувати безпосередньо до приймально-контрольного приладу системи пожежної сигналізації як постійно включений димовий сповіщувач і сповіщувач полум’я через три вбудованих реле з сухими контактами, змонтованими на задній панелі кожної камери. Конфігурацію цих реле можна задавати з метою подавання сигналів тривоги про виявлення полум’я, диму, руху та появи несправності, у тому числі випадків, коли відсутнє зображення, камеру не сфокусовано або має місце низьке освітлення. Сухі контакти також можуть бути запрограмовані кінцевим споживачем на передбачення затримки спрацьовування реле у випадку певних подій з метою забезпечення можливості перевіряння відеозображення перед поданням сигналу на пульт сигналізації. Ця затримка забезпечує можливість зменшення або усунення імовірності подання зайвих сигналів тривоги.

signifire4.jpgТакож SigniFire дозволяє для захисту об’єкта від пожежі використовувати існуюче обладнання для забезпечення безпеки. FSM-8, що входить до складу SigniFire, являє собою рішення, яке передбачає використання цифрового пристрою відеозапису з метою виявлення полум’я, диму та проникнення, призначеного для використання в місцях, де вже встановлено аналогові відеокамери. Хоча в результаті має місце нижче розрішення зображення, FSM-8 передбачає використання тих самих алгоритмів, що й ІР-пристрої SigniFire та забезпечує можливість виявлення багатьох подій і подавання відповідних сигналів тривоги. Цифровий пристрій відеозапису, що входить до складу FSM-8, може обробляти відеосигнали, що надходять від аналогових відеокамер системи відеоспостереження (до 8), та може використовуватись одночасно з програмним забезпеченням SpyderGuard та SpyderPanel:

 • 8 аналогових відео каналів;
 • використання аналогових камер системи відеоспостереження;
 • можливість масштабування в усій мережі;
 • дистанційне спостереження через мережу Internet;
 • можливість перемотування назад з метою перегляду подій, що містяться в архіві;
 • призначення – потреби в забезпеченні безпеки в організації;

Використання FSM-8 може бути економічно вигідною альтернативою в багатьох реконструйованих або існуючих об’єктах для забезпечення безпеки. Захист У МОМЕНТ, коли він потрібен.

Комплексні алгоритми виявлення SigniFire, забезпечують можливість передбачення необмеженої кількості конфігурацій з метою створення оптимальних параметрів та гнучкості системи.

Гнучкість SigniFire – раннє виявлення з поданням сигналу тривоги на базі цифрового пристрою відеозапису.


Тематика:  Охранно-пожарные системы
Автор:  f+s
Источник:  http://security-info.com.ua/

Возврат к списку


Материалы по теме: