Міліція запропонувала завести на кожну дитину карту з відбитками пальців і ДНК

14.11.2013

biometrics_f.jpgУкраїнським батькам правоохоронці пропонують завести на дітей ідентифікаційні картки. Це книжечки, де, крім усіх даних, будуть відбитки пальців і волосся Вашої дитини. Пілотний проект цього тижня запускають в Івано-Франківську.

Загальноосвітня школа Івано-Франківська. Про те, що незабаром в учнів будуть збирати відбитки пальців і всі персональні дані, педагоги вже чули. З неофіційних джерел.

Віра Озарків, учитель початкових класів:

- Від кого я почула? Від сусідки. Вона каже - от таке буде. А ти як на це дивишся? А я кажу - ви знаєте, негативно!

А от більшість батьків про нововведення взагалі не знають. Ми опитали з десяток мам, тат і бабусь. Думки розділилися.

Діана Даниленко, мати школярів:

- Мені зовсім не страшно. Я вважаю, що в правоохоронних органах ця інформація більш захищена, ніж на сторінках соцмереж, де викладають повну інформацію про себе.

Євдокія Барабаш, бабуся школярки:

- Нащо цього? Це взагалі немудро. Наші діти не якісь злодії, що це потрібно.

Щоб не виникало питань, для батьків організували збори. Ознайомити з пілотним проектом приїхали міністерські чиновники. Привезли і зразок тієї самої персональної картки.

Ольга Вихованська, кореспондент:

- Це поки що робочий варіант ідентифікаційної картки дитини. На кількох сторінках має бути практично вся інформація про школяра: від фотокартки до його особливих прикмет. Є тут місце і для відбитків пальців.

Картку заповнюватимуть самі батьки, вони ж збиратимуть відбитки пальців своїх дітлахів. Волонтери лише підкажуть, як це правильно зробити.

Таня Аммар, керівник проекту в Україні:

- Я не розумію, в чому тут проблема. Це можна зробити прямо вдома. Покласти цю книжку в шафу і зберігати. Про всяк випадок.

За статистикою, 86 відсотків зниклих дітей знаходять протягом першої доби. І ці картки неабияк полегшать роботу, кажуть у міліції. Адже на збір інформації про дитину йде не один день, тоді як кожна хвилина - на вагу золота.

Олексій Лазаренко, начальник управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України:

- Фотокартка, прізвище, ім'я, по-батькові, можливі алергії дитини - знову ж таки, якщо я спитаю - чи знаєте ви IMEI телефону для того, щоб встановити, чи виходила дитина на зв'язок і звідки виходила.

Всі ці дані й міститимуться в персональній картці дитини. Незабаром їх роздадуть школярам. А от батьки вдома самі вирішуватимуть, заповнювати їх чи ні.

Ольга Вихованськаbiometrics_f.jpgИсточник:  http://podrobnosti.ua/

Возврат к списку