Профільним галузям – професійні стандарти

02.04.2014

Нещодавно дирекцією ВГО «УФІБ» було прийнято участь у засіданні з розгляду та обговорення проекту засад розроблення та впровадження в Україні професійних стандартів.

Захід відбувався у приміщеннях Федерації роботодавців України (ФРУ). Активну участь приймали громадські об’єднання та організації України такі, як Асоціація маркетологів України, Спілка металургів України, Федерація хіміків України, а також представники Міністерства освіти та науки України, Міністерства соціальної політики та праці України, Мінекономрозвитку, Державної служби зайнятості України.

Проект засад розроблення та впровадження професійних стандартів був представлений асоціацією маркетологів України. Під час обговорення за причин низького рівня інформаційної підготовки заходу виникло багато критичних питань:

  • Що взагалі є терміном та його визначенням поняття «професійний стандарт»?
  • За яким принципом та юридичним статусом створюються «галузеві ради»?
  • У яких секторах галузей та професій потрібні «професійні стандарти», а у яких не потрібні?
  • Хто буде затверджувати та впроваджувати в державі «професійні стандарти»?
  • Хто буде фінансувати процес розроблення «професійних стандартів»?

За результатами засідання було вирішено, що проект засад потребує подальшого досконалого опрацювання та обговорення, а також запропоновано незабаром провести засідання робочої групи у складі присутніх представників громадських організацій та центральних органів виконавчої влади, про що з боку ФРУ буде оповіщено додатково.Источник:  http://ufib.com.ua/

Возврат к списку