Національна операційна система – ключовий елемент кіберзахисту держави

03.07.2014

flag_m2.jpgУ Верховній Раді за ініціативи Асоціації "ІТ України" та підтримки Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та інформаційних технологій відбувся круглий стіл на тему: "Національна операційна система - ключовий елемент кіберзахисту держави чи нераціональне витрачання державних коштів?".

За словами секретаря ІТ Комітету Олександра Мочкова, питання вдосконалення операційних систем та антивірусного програмного забезпечення є фундаментальними елементами захисту інформаційних систем від кібератак.

“Операційна система та антивірус — складні технологічні розробки, які б стимулювали розвиток як прикладних, так і фундаментальних ІТ досліджень. Україна має бути відома не тільки відмінною якістю своїх ІТ-інженерів, але й славитися можливістю наших фахівців створювати програмний продукт під Українським брендом”, — сказав О.Мочков.

Він також зазначив, що деякі органи влади продовжують використовувати непропрієтарне програмне забезпечення.

"Хоча нас було виключено зі списку головних країн — піратів з травня місяця, час від часу я бачу намагання деяких структур, незважаючи на стан країни — запроторити її туди знову", — зауважив політик.

Крім того він зазначив, що нагальним питанням для України є проведення незалежного аудиту ІТ-безпеки не тільки в ІТ-системах органів влади, але й в системах об’єктів критичної інфраструктури — шкідливих виробництв, трубопроводів та фінансових установ.

Нагадаємо, голова ІТ-Комітету ВР В.Омельченко запропонував обговорити питання створення нового державного органу, що здійснюватиме державне регулювання ІТ-сфери.Источник:  http://www.unn.com.ua/

Возврат к списку